דליפת שתן אצל נשים – אפשר וגם רצוי לדבר על זה!

10 נוב

במחקר רפואי שבוצע בקרב נשים, נמצא כי אחת מחמש נשים חוששת ממקרה של דליפת שתן , הן אם במהלך פעילות גופנית או במהלך עיטוש או שיעול. נשים אלו גם סיפרו כי מגבלה זו מטרידן אותן במהלך רוב היום. כעת חשבי, מתי לאחרונה דיברת עם חברה קרובה, אם או אחות על נושא זה? רוב הסיכויים שלא תצליחי להזכר בפעם אחת בה ניהלת שיחה בנושא בריחת שתן נשים . משמעות תוצאות המחקר אם כן, היא שקיימות נשים רבות, קרובות ומוכרות לנו, הסובלות מבעיה של דליפת שתן , אך הן נבוכות לדבר על זה. נשים רבות אף ציינו כי הן חוששות להזכיר את נושא דליפת שתן גם באזני הרופא המטפל. דליפת שתן אצל נשים, היא תופעה שכיחה ביותר. הימנעות מדיבור עליה, מעבר להחמרת המצוקה הנפשית הנלווית לנושא זה הנחשב כ"טאבו", עלולה גם למנוע מעצמך אפשרות לפתרון הבעיה. את מוזמנת להמשיך לקרוא על הבעיה וכן על אפשרויות הטיפול (והן קיימות!).

סוגי דליפת שתן אצל נשים ואפשרויות טיפול

בעוד קיימים גורמים רבים ושונים לנושא בריחת שתן נשים , את התופעה עצמה של דליפת שתן אצל נשים, ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות.

בריחת שתן נשים בדחיפות

דליפת שתן אצל נשים בדחיפות הוא בריחת שתן הנובעת בעקבות פעילות יתרה של כיס השתן. דליפת שתן בדחיפות מתאפיינת בתחושת דחיפות קשה למתן שתן והעדר היכולת להתאפק. סוגי הטיפול השונים עבור בריחת שתן נשים משתנים בהתאם לחומרת הבעיה. טיפול פסיכולוגי-התנהגותי יינתן במקרים הקלים יותר. במקרים אלו תקבל המטופלת הנחיה להמנע ממשקאות משתנים ומשתייה מופרזת. במידה וטיפול זה אינו אפקטיבי, נעבור לטיפול פיזיותרפי אשר מטרתו תהיה חיזוק שרירי רצפת האגן  ובכך בעצם לשפר את יכולת ה"התאפקות". במידה וגם זה לא עובד, נעבור לטיפול תרופתי אשר יפעל להפחית את פעילותו של כיס השתן.

בריחת שתן נשים במאמץ

בריחת שתן נשים במאמץ נובעת לרוב מנזק הנגרם לתמיכה בשופכה ובכיס השתן. המאפיין בריחת שתן נשים במאמץ הוא בכך שהיא נובעת לרוב מסחיבת משקל כבד, פעילות גופנית וכן אף משיעול או עיטוש. במקרה של דליפת שתן במאמץ, נעדיף לרוב טיפול פיזיותרפי לחיזוק שרירי רצפת האגן. במקרים חריגים במיוחד, נבצע התערבות כירורגית על מנת לפתור את הבעיה באופן סופי.

אמאל'ה! ניתוח!

למרות החשש המתלווה לרובנו מיד עם שמע המילה "ניתוח", הניתוחים הטיפוליים בתחום דליפת שתן אצל נשים עברו בשנים האחרונות מהפך משמעותי. לפני שנים לא רבות , ניתוח המטפל בבעיית בריחת שתן נשים נחשב למורכב עם אפשרות גבוהה לקיום סיבוכים וזמן החלמה ארוך במיוחד. כיום לעומת זאת, רוב המקומות מבצעים ניתוחים הנקראים ניתוחים "זעיר פולשניים". בשונה מימים עברו, ניתוחים אלו יתבצעו לרוב בשימוש בהרדמה מקומית בלבד, האפשרות לקיום סיבוכים נמוכה במיוחד וכן זמן ההחלמה התקצר באופן משמעותי.

דליפת שתן , טפלי בבעיה עוד היום!

השנים האחרונות, יצרו מהפך בגישה הרפואית בנושא דליפת שתן ובמיוחד בנושא בריחת שתן נשים. המגוון הרחב הקיים של אפשרויות טיפול, נוצר מתוך ההבנה של ההשלכות הקשות של בריחת שתן נשים , על איכות החיים של הנשים הלוקות בכך. אל תתמהמהי. הטיפול עבור דליפת שתן קרוב מתמיד. צרי קשר עם רופא עוד היום על מנת לבדוק את דרך הטיפול האופטימאלית עבורך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: